کلینیک های تخصصی

Super User 03 فروردين 1395

کلینیک فیزیوتراپی,درمان زانو,درمان پا

در کلینیک توانبخشی و فیزیوتراپی دکتر فووت، انجام درمان های تخصصی فیزیوتراپی، الکتروتراپی، درمان های فیزیکی و تمرین درمانی با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی، صورت می گیرد.

 فیزیوتراپیشیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-عضلانی-اسکلتی می باشد که با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر انجام می گیرد و درمانی علمی بر اساس تحصیلات عالی و بالینی با قدمت طولانی میباشد که همزمان با توسعه دانش پزشکی به یکی از ارکان درمان های نوین پزشکی تبدیل شده است. در این روشها از ورزش، نور، لیزردرمانی، گرما و الکتروتراپی استفاده می‌شود. به این ترتیب توانبخشی و فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.

 واژه فیزیوتراپی از «فیزیو= فیزیولوژیک، جسمانی و طبیعی» و «تراپی=درمان»، ساخته شده‌است. در بعضی از منابع لغت اصلی که کلمه فیزیوتراپی ازآن گرفته شده‌است کلمه physiological therapeutics می‌باشد. البته مداخلات درمانی در فیزیوتراپی بخش کوچکی از عملیات آن محسوب می‌گردد. در فیزیوتراپی هدف ارتقای عملکرد جسمانی بدن می‌باشد البته با توجه به تداخل و ارتباط زیاد سیستمهای بدن درمانهای فیزیوتراپی که توسط فیزیوتراپیست انجام می‌شود مستقیم یا غیر مستقیم باعث بهبود عملکرد دستگاه فیزیولوژیک نیز می‌شود. مثلاً  فیزیوتراپی دستگاه تنفسی موجب بهبود درصد گازهای خون (دی اکسید کربن و اکسیژن) و تغییر میزان اسیدیته خون شده که به نوبه خود می‌تواند باعث بهبود سطح هشیاری شود.

فیزیوتراپیست در این رشته به عنوان درمانگر شناخته می‌شود. با توجه به این که فیزیوتراپی درمان فیزیولوژیک و جسمانی بیماریها است کالبدشناسی و حرکت‌شناسی و فیزیولوژی حرکت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اصلی ترین هنر و تخصص فیزیوتراپیست توانایی انجام مهارتهای دستی و حرکت درمانی است که در جهت پیشگیری از بسیاری بیماریها و درمان و توانبخشی افراد جامعه بکارگرفته میشود. خواص امواج مختلف مانند امواج صوتی,مغناطیسی,لیزر,شاک ویو,رادیویی و خواص درمانی آب, سرما و گرما بکارگرفته میشوند تا دستیابی به این اهداف آسانتر شود.

به عنوان نمونه در بیماری خار پاشنه، با استفاده از دستگاه شاک ویو فوکوس و سنگ شکن تحت گاید سونوگرافی درمان صورت می پذیرد. همچنین با بهره گیری از لیزر کم توان، مگنت، Dry needling (استفاده از سوزن درمانی) و ... در رفع اسپاسم های عضلانی دردناک، شانه منجمد و نیز مواجهه با سایر بیماری های ماسکلواسکلتال از رویکردهای درمانی مختلف در این کلینیک استفاده می گردد.

 در صورت نیاز نیز با ارائه خدمات مهارت محور و Manipulation سایر اقدامات درمانی با توجه به صلاحدید پزشک انجام می گیرد.

Super User 03 فروردين 1395

جراحی پا,متخصص جراحی,دکتر جراحی پا,جراحی زخم

در مراکز پاپزشکی دکتر پا، حتی الامکان سعی شده است که از راهکارهای درمانی غیر جراحی جهت رفع مشکلات پا استفاده گردد، اما از آنجا که درمان و رفع برخی از مشکلات ارتوپدیک نیازمند جراحی و اقدامات تهاجمی می باشد، کلینیک های جراحی در مراکز دکتر فووت تحت نظر متخصصین جراح عمومی و ارتوپد راه اندازی شده است. ارتوپدی، شاخه ای از جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان و مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند، در کلینیک های پاپزشکی دکتر فووت، متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم می گویند سعی می کند تا با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی به درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن بیماران اهتمام ورزد.

بررسی مشکلاتی مانند :

-          آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مانند شکستگی و دررفتگی،

-          کشیدگی و رگ به رگ شدن،

-          پاره شدن تاندون ها و رباط ها،

-          آسیب های ورزشی،

-          تخریب مفاصل بدن، آرتروز و سائیدگی غضروف،

-          عفونت اندام،

-           تومورهای استخوانی و بافت های نرم اندام،

-          بیماری های مادرزادی اندامی

-          جراحی ناخن فرورفته در گوشت

-          جراحی میخچه و پینه و ...

همه و همه باید تحت نظر متخصص ارتوپد مورد ارزیابی واقع شده و بنابر تشخیص پزشک در جهت معالجه و درمان بیمار، اقدامات لازم صورت گیرد.

درمان های مختلف که توسط متخصص ارتوپد انجام می شود:

1-     جا اندازی شکستگی بصورت بسته با کمک عمل جراحی

2-    عمل جراحی و تعویض مفصل

3-    آرتروسکوپی مفاصل

4-    استئوتومی استخوان ها و تصحیح تغییر شکل آنها

5-    پیوند استخوان ها

6-    ترمیم عصب

ترمیم و یا جابجا کردن تاندون ها و ...

Super User 03 فروردين 1395

دکترپا,کلینیک ارتوپدی پا,تخصص پا

کلینیک ارتوپدی فنی در مراکز پاپزشکی دکتر فووت، با انجام اسکن سه بعدی از بیماران و پردازش اطلاعات حاصل از آن، کفی استاندارد و متناسب با پای هر فرد را طراحی می کند.

اسکن سه بعدی، با قابلیت طراحی قوس طولی و عرضی، بررسی و اصلاح انحرافات مچ پا و تا حدی مشکلات زانو، درد پاشنه پا، کاهش دردهای زانو و کمر، متعادل سازی و توزیع متناسب وزن بدن و از بین رفتن خستگی های موجود در کف پا هنگام راه رفتن های طولانی مدت و یا ایستادن های طولانی، امکان ساخت صندل و کفش طبی را در حمایت از اندام و جلوگیری از آسیب در افراد مختلف ایجاد می کند. از جمله ساخت کفش های دیابتیک مخصوص بیماران دیابتی و کفش و کفی مناسب برای کودکان از جمله اقدامات ویژه  این بخش می باشد.

سایر اقدامات مکمل این بخش در بهبود و کاهش درد شامل موارد زیر می باشد:

-          ساخت انواع ارتزهای زانو برای مشکلاتی نظیر پاهای پرانتزی یا ضربدری،

-          ارتزهای مربوط به پا و مچ پا مانند انواع مچ بندها،

-          ارتزهای شبانه برای بهبود التهاب فاشیای کف پا،

-          انواع ارتزهای مربوط به ساق پا جهت آسیب های بیرونی مانند شکستگی ها

-          و برخی آسیب های مربوط به بافت عروقی مثل واریس

تماس با ما

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree